Uskoro završava period u kojem je gradska uprava djelovala izvan gradske vijećnice na kojoj se radovi privode kraju. Gradska vijećnica je izgrađena 1914. godine kao zgrada kotarske oblasti te je zaštićeni spomenik kulture na kojem je osim konstrukcijske obnove provedena i cjelovita obnova.
Preduvjet za početak obnove bilo je osiguranje adekvatnog zamjenskog poslovnog prostora te je prvo obnovljena zgrada gradske uprave u Gajevoj, koja je uz gradsku zgradu pored OŠ Braće Bobetko udomila sve gradske službe. S obzirom na stupanj zaštite i sve potrebne suglasnosti nadležnih ministarstava obnova je tekla neočekivano brzo. Osim što je zgrada u vlasništvu Republike Hrvatske dok je zgrada Županije u vlasništvu Grada Siska, presudnu riječ o načinu obnove imao je konzervatorski odjel Ministarstva kulture, koji je i odgovoran za završni izgled vijećnice, uključujući novu boju fasade, kakva je navodno nekada bila.
Tijek radova na obnovi usporilo je otkriće ostataka nekadašnjih termi Siscije u podrumu, koji će djelomično biti izloženi, a konzervatori se nadaju da će ih turisti obilaziti.
Konzervatorski odjel Ministarstva kulture odbio je prijedlog da se pronađeni ostaci iskopaju i slože u stalno dostupni prezentacijski park u blizini Vijećnice te će suteren gradske uprave imati manje službenih prostorija i neobičnu i javnosti dostupnu ulogu prezentacijskog prostora.
Gradska vijećnica je primjer organizirane i dobro pripremljene obnove uz poštivanje svih konzervatorskih uvjeta dok druge zgrade javne namjene u Sisku za koje nije nadležan Grad Sisak, poput zgrade Županije, komande ili zgrade HZZO-a i Tuškanove kuće, nisu bile te sreće. Grad Sisak je nakon potresa kvalitetnom pripremom projekata bio najuspješniji u povlačenju EU sredstava te je povukao 47 milijuna eura iz EU fondova te još 10 milijuna eura iz Državnog proračuna, te su svi objekti za koje je zadužen Grad ili obnovljeni ili u obnovi.