Tradicionalno godišnje jednodnevno hodočasničko putovanje djelatnika, suradnika i volontera Caritasa Varaždinske biskupije priređeno je u početkom ovog tjedna u Sisačkoj biskupiji. Hodočašću se pridružio i varaždinski biskup mons. Josip Mrzljak, predsjednik Hrvatskoga Caritasa, koji je u sisačkoj katedrali Uzvišenja Svetoga Križa predvodio svetu misu u zajedništvu s biskupom domaćinom mons. Vladom Košićem i drugim svećenicima.
Po dolasku u Sisačku biskupiju 55-ero hodočasnika, koje su vodili predsjednik i ravnatelj Biskupijskog Caritasa mons. Ivan Godina i mr. Ante Šola, najprije je obišlo prvo europsko selo roda Čigoć u parku prirode Lonjsko polje. Nakon posjeta privatnoj etnografskoj zbirci koja svjedoči o nekadašnjem životu u tom dijelu Moslavine, sa svojim domaćinom na tom dijelu puta, župnikom vlč. Nikolom Majcenom, razgledali su novoizgrađenu župnu crkvu bl. Alojzija Stepinca u Budaševu. U biskupskom gradu Sisku dočekali su ih domaći biskup Košić, katedralni župnik vlč. Antun Sente ml. i župni vikar vlč. Mladen Vuk sa svojim suradnicima. Varaždinsku i Sisačku biskupiju, osim što su jedne od najmlađih hrvatskih biskupija, povezuje i to što su njihova dvojica sadašnjih biskupa istog dana imenovani kao i zaređeni za biskupe, a sisački biskup rodom je iz župe Petrijanec kraj Varaždina.
Na početku misnog slavlja biskup Košić uputio je srdačnu dobrodošlicu hodočasnicima na čelu s njihovim pastirom te izrazio zadovoljstvo što su ove godine odabrali Sisačku biskupiju za odredište svojeg godišnjeg putovanja. Podsjetio je kako je biskupsko geslo biskupa Mrzljaka «Činiti dobro», koje se životno ostvaruje njegovom službom predsjednika Hrvatskog Caritasa i služenjem u biskupiji u kojoj je iznimno djelatan Biskupijski Caritas. Budući je Sisačka biskupija također osnovala svoj Biskupijski Caritas, izrazio je želju da razmijene iskustva u radu kako bi njihovo karitativno djelovanje bilo što uspješnije i korisnije. Nakon mise hodočasnici su se pobliže upoznali s biskupskim gradom Siskom, poznatim i kao gradom hrvatskih pobjeda, a povijest Siska i obnovljene Sisačke biskupije prikazao im je župnik Sente. Uz stručno vodstvo razgledali su i Stari grad na ušću Kupe u Savu. Za kraj posjeta Sisku, varaždinski su se hodočasnici uputili u posjet župama koje su pretrpjela teška ratna stradanja i razaranja župnih crkava i drugih crkvenih objekata u Domovinskom ratu.