RK Siscia je u posljednjoj utakmici ove sezone na domaćem terenu svladala zamet i ostala u vrhu tablice Premijer lige gdje će prezimiti do nastavka prvenstva u veljači 2013. Utakmica sa Zametom, igrana u sklopu 15. kola Premijer lige počela je energičnom obranom domaćih, za koju su gosti teško nalazili rješenja. Od 20. minute Siscia se odvaja obranama Luke Bumbaka i kontrama Tomislava Nuića pa na odmor odlazi sa 15:11.

Drugo poluvrijeme Siščani nastavljaju u istom tonu. Već u 46. minuti je visokih 26:16. Sigurno vodstvo dopustilo je i kraći period opuštanja u redovima domaćih, ali pobjeda nije dovedena u pitanje. Siscia sigurno privodi utakmicu kraju s rezultatom 31:26.

-U drugom dijelu sezone očekuje nas još jedanaest utakmica iz osnovnog dijela prvenstva, nakon čega se liga djeli na tri dijela: Ligu za prvaka, Ligu za poredak i Ligu za ostanak. U Ligu za prvaka, uz četiri najbolje ekipe iz osnovnog dijela, uključuju se Nexe i CO Zagreb, pa ako nastavimo igrati kao do sada, biti će to jedna od najzanimljivijih sezona u povjesti sisačkog rukometa. – priopćili su iz RK Siscia.

Podsjetimo, u srijedu, 12. prosinca, Siscia je sam vrh tablice izborila u nadoknadi 13. kola. Nakndanu utakmicu odigrala je s uvijek neugodnim Karlovcem, a tradicija neizvjesnih ogleda nastavljena je i ovog puta, ali samo do 40. minute kada se domaći odvajaju.

Odbojkaši Siska popeli su se na treće mjesto Skupine 1 najjače državne odbojkaške lige.

U subotu, 15. prosinca su pred svojim navijačima odličnom su igrom svladali ekipu osječke Murse. Gosti su u Sisak došli kao treći, a otišli bez boda. Konačni rezultat bio je 3:1, a po setovima bilo je 21:25, 25:14, 25:18 i 25:15.

U prvom setu samo su nijanse prevagnule na stranu gostiju, dok je u preostalim sve bilo u znaku igrača trenera Igora Božičevića.

Do konca osnovnog dijela sezone OK Sisak još ide na gostovanje u Rijeku (22. ili 23. prosinca 2012.) te u Rovinj (9. ili 10. veljače 2013.), pa je susret s Osječanima bio i zadnji u ovoj godini pred domaćom publikom.