Plesni klub “Tina” iz Siska na velikom svjetskom natjecanju “ESDU World Dance Masters 2012″, koje se održavalo od 16. do 20. svibnja u Poreču, osvojio je zlato, te tako Hrvatskoj priuštio zavidnu titulu svjetskog prvaka.

Ovo veliko natjecanje odigralo se u Intersport Centru “Zlatna laguna”, gdje se okupilo preko dvije tisuće plesača iz cijelog svijeta kako bi se natjecali u plesnim kategorijama poput baleta, contemporary lyrical i contemporary modern plesa, kao i MTV plesa, urban stylea, b-boyinga, nacionalnih i akrobatskih plesova, te mjuzikla.

Iako je konkurencija bila jaka, PK “Tina” iz Siska, uspjela je sve svojom odličnom koreografijom contemporary plesa, pod nazivom “Careful what you wish for” koju su otplesale Lucija Priljević, Dunja Pašalić, Melita Matanović, Ines Štefančić i Ana Babić.

No, to nije jedini uspjeh ovog malog plesnog kluba. Naime, plesni par koji čine Dunja Pašalić i Ines Štefančić, osvojio je treće mjesto s koreografijom “Shadows”, dok je Dunja Pašalić u solo plesanju s koreografijom “Day of joy” osvojila jednako vrijedno osmo mjesto!

Za sve pobjedničke koreografije zaslužna je plesna pedagoginja i koreografkinja, te ujedno trenerica kluba Valentina Ivanković Pelikan koja najbolje zna koliko je truda, napora i vremena uloženo u ovaj uspjeh koji su zajedno postigle.