Nakon osvajanja titule europskog prvaka u mix timovima, u nastavku natjecanja na Europskom juniorskom i kadetskom kupu u Ljubljani mladi Siščanin Mario Vavro izjednačio je svjetski i europski kadetski i juniorski rekord, te postigao novi hrvatski rekord za kadete, juniore i seniore sa složenim lukom. U eliminacijama je od 150 pogodio 149 krugova .Pobjedama protiv Mađara 144:143,  švedskog predstavnika 149:145 i u polufinalu protiv drugog hrvatskog predstavnika 146:145 plasirao se u finale koje je na programu u subotu 18. svibnja protiv ukrajinskog streličara koji je u kvalifikacijama bio prvi.

Podsjetimo, Vavro, aktualni europski juniorski prvak počeo je 14. svibnja svoj nastup u individualnim kvalifikacijama na Europskom juniorskom i kadetskom kupu u Ljubljani. Prvu seriju je pogodio 341 krug, u drugoj 346 krugova, a ukupno 687 za 6. mjesto kvalifikacija .U kombinaciji s europskom juniorskom prvakinjom Majom Orlić osvojili su prvo mjesto u kvalifikacijama mix timova sa 1370 krugova. U nastavku natjecanja pobijedil su u četvtrtfinalu Tursku 149:137, u polufinalu pobijedili su Sloveniju 152:143. U finalu za zlato pucali su protiv Ukrajine i pobijedili 146:143. Riječ je tako o još jednom europksom zlatu za Marija.