Siščanin Dalibor Andres iz Ronilačkog kluba Sisak osvojio je četvrto mjesto na Svjetskom prvenstvu u podvodnoj fotografiji koje je od 8. do 14. travnja održano  na otoku Cayo Largo na Kubi.

Bogato i očuvano podmorje Karipskog mora pružilo je odlične uvjete za održavanje natjecanja. Mnoštvo koralja, puno riba i ostalih organizama bili su pravi izazov za podvodne fotografe.

Na prvenstvu su sudjelovala 34 podvodna fotografa iz 18 zemalja svijeta, a uz Siščanina Dalibora Andresa na prvenstvu je kao član reprezentacije je sudjelovao i Danijel Frka iz Kluba podvodnih aktivnosti Adria iz Kraljevice. Međunarodni žiri odabrao je najbolje fotografije u pet kategorija: fotografije ribe, makro fotografije, close up fotografije spužve, fotografije podvodnog ambijenta i fotografije podvodnog ambijenta s modelom.

Iako je priprema hrvatskih reprezentativaca na kubanskim lokacijama trajala vrlo kratko ostvarili su zapažene rezultate. Dalibor Andres osvojio je 4. mjesto u kategoriji fotografija ribe, a Danijel Frka je u kategoriji podvodni ambijent s modelom osvojio 6. mjesto dok je u kategoriji podvodni ambijent osvojio 9. mjesto.