Igrači Segeste ostvarili su u subotu, 16. listopada svoju petu pobjedu u natjecateljskoj sezoni 3. HNL. Kraj teške utakmice s Medulinom 1921, crveno-bijeli uspjeli su dočekati s rezultatom 2:1. Prvih 30-ak minuta igrači Segeste dominirali su terenom držeći gostujuće igrače u blizini vratara Medulina, Ivana Petrušića. Nakon nekoliko nerealiziranih pokušaja za postizanje zgoditka, igrači Segeste prelaze u vodstvo u 10. minuti.  Kao strijelac Segestinog 19 pogotka na prvenstvu upisao se Matej Dumbović. Istrijani uspijevaju iz kontre izjednačiti rezultat, a vratara Dolenčića uspio je zavarati Vladimir Gnip. U drugom djelu susreta Segestašima se još jednom osmjehnula sreća. Autogolom Petrita Lekaja Segesta je ponovo prešla u vodstvo. Rezultat 2:1 osigurao je Segesti nova tri boda. U slijedećem 11. kolu, koje se igra u subotu, 23. listopada, Segesta gostuje u Kutini. Susret s posljednjom momčadi na ljestvici NK Moslavinom počinje u 15.30 sati.