Momčad Segeste upisala je prvi poraz u novoj natjecateljskoj sezoni. Na domaćem terenu crveno-bijeli izgubili su od trećeplasirane momčadi na ljestvici NK Zeline rezultatom 2:3. Prvo poluvrijeme proteklo je bez zgoditaka s jednom odličnom prilikom gostiju, a prijelaz u vodstvo spriječila je vratnica. U drugom dijelu utakmice trener Ninković odlučuje iz igre povući Medarića te uvodi napadača Čondrića. Ubrzo dolazi do prvog zgoditka na utakmici koji postiže igrač Zeline Tomislav Medved  u 55. minuti. Dvije minute kasnije izjednačuje Matej Dumbović, a Siščani prelaze u vodstvo u 63. minuti pogotkom Matije Bače. Međutim, ubrzo gosti ponovo sustižu razliku još jednim zgoditkom Medveda. Posljednja minuta susreta bila je kobna za crveno-bijele. Sudac Krešimir Sokolić zbog grubog starta vrataru Deanu Dolenčiću daje crveni karton i dosuđuje jedanaesterac. Konačni rezultat 2:3 u posljednjim sekundama susreta zaključio je sigurnim pogotkom bivši igrač Segeste Vedran Mesec. U slijedećem kolu Segesta gostuje u Vrapču gdje igra s istoimenom ekipom u subotu 11. rujna 2010. godine.