Prvi dio sezone u Dukat premijer rukometnoj ligi, rukometaši Siscije završili su na petom mjestu. U posljednjoj utakmici, prije zimske stanke, Siscia je pred domaćom publikom svladala Metković rezultatom 30:21.
Iako se u Sisku očekivala neizvjesna utakmica, igrači Slavka Goluže u potpunosti su nadigrali goste iz Metkovića koji nisu našli načina kako se približiti Siščanima. Domaćin je već na početku, nakon samo nekoliko minuta, poveo s 5:0. Nakon početnog šoka, Metković se rezultatom pokušao približiti Siščanima no to im nije uspjelo te je prvo poluvrijeme završilo 11:7. U drugom dijelu Siscia je još pojačala ritam, a prednost je konstantno rasla do konačnih 30:21. Svi igrači domaće momčadi su odigrali vrlo dobro, a prednjačio je Baltić koji je postigao 8 pogodaka. Jedan od razloga visokog poraza Metkovića svakako je i to što najbolji strijelac lige Kopljar nije postigao niti jedan pogodak. Odlično su ga snimili i zaustavili Siščani. Karačić je, s 5 golova, bio najefikasniji u redovima drugoplasirane momčadi nakon prvog dijela prvenstva.
Zimska pauza trajat će do 7. veljače, a razlog ovako duge pauze je održavanje Svjetskog rukometnog prvenstva u Hrvatskoj.