Plivačice Plivačkog kluba Sisak Janaf postigle su fenomenalan uspjeh na prvenstvu Hrvatske koje se proteklog vikenda održavalo u Rijeci.
Tijekom protekla tri dana prvenstva Siščanke su srušile 5 rekorda, u 6 disciplina postale državne prvakinje, u 4 doprvakinje. Osvojena je i jedna brončana medalja.
Valja istaknuti kako je Monika Babok u disciplini 50 metara slobodno prva u Hrvatskoj plivala ispod 26 sekunda. Naime, novo rekordno vrijeme koje je isplivala Monika Babok iznosi 25.83. Ženska štafeta PK Sisak Janafa u utrci 4×100 m slobodno isplivala je stazu brže od rezultata kojeg je postavila reprezentacija Hrvatske u Almeriji prije 5 godina.

Najznačajniji rezultati PK Sisak Janaf u Rijeci

Prvi dan:
Ivana Pijanović je u utrci na 1500m slobodno osvojila prvo mjesto u finalnoj utrci i postavila novi osobni rekord (17.34.24).
Monika Babok bila je nedostižna u finalnoj utrci na 50m leptir otplivavši novi apsolutni rekord Hrvatske (26.71).
Ženska štafeta u sastavu: Mia Runtas (2:11.25), Maja Pavlović (2:10.26), Ivana Pijanović (2:07.65) i Monika Babok (2:09.00) u finalnoj utrci 4x200m slobodno, isplivala je novi apsolutni rekord Hrvatske (8.33.16) i osvojila prvo mjesto.

Drugi dan:
Maja Pavlović plivala je finale na 100m slobodno, otplivala novi osobni rekord 57.89 i osvojila zlato.
Ivana Pijanović osvojila je srebro u finalnoj utrci na 400m mješovito rezultatom 5:10.30, što je ujedno i njen novi osobni rekord u toj disciplini.
Ženska štafeta: Monika Babok (56.43), Maja Pavlović (58.93), Ivana Pijanović (59.85) i Lidija Franić (58.07) u finalnoj utrci 4x100m slobodno, isplivala je novi apsolutni rekord Hrvatske 3:53.28 i osvojila prvo mjesto.
Kao prva u štafeti, Monika Babok je isplivala novi apsolutni rekord Hrvatske na 100m slobodno 56.43, te popravila sedam godina stari rekord Sanje Jovanović. U istoj utrci svoje osobne rekorde na 100m slobodno popravile su i Lidija Franić i Ivana Pijanović.

Treći dan:
Ivana Pijanović osvojila je srebro u finalnoj utrci na 400m slobodno rezultatom 4:27.00.
Mia Runtas osvojila je broncu u finalnoj utrci na 400m slobodno rezultatom 4:32.38.
Lidija Franić osvojila je srebro u finalnoj utrci na 100m leđno rezultatom 1:02.98 i popravila svoj najbolji rezultat u istoj disciplini.
U finalnoj utrci na 50m slobodno, Monika Babok je fantastično otplivala svoju dionicu u vremenu novog apsolutnog rekorda Hrvatske 25.83. Time ne samo da je postala najbrža Hrvatica, već i prva koja je konkurenticama postavila letvicu ispod 26 sekundi.
Maja Pavlović također je bila fantastična, otplivala je svoju dosad najbržu utrku (26.71), ali to joj je pored raspoložene Monike bilo dostatno samo za srebrnu medalju.