Na Ljetnom prvenstvu Hrvatske, održanom prošlog tjedna na bazenima zagrebačke Mladosti, plivači sisačkog plivačkog kluba Sisak Janaf vratili su se s brojnim zlatnim, srebrnim i brončanim medaljama.
Ema Šarar osvojila je 2 zlata, 4 srebra i 2 bronce u disciplinama 50 m delfin i kraul, 50 i 100 m leđno u općoj i mlađe seniorskoj konkurenciji natjecateljica do 23 godine starosti. Lea Peternel osvojila je ukupno 4 medalje, tri srebrne i jednu brončanu u tehnikama 200 m mješovito i 50 i 100 m prsnim stilom, također u općoj i mlađe seniorskoj konkurenciji. Vanessa Vukić okitila se srebrnim odličjem na 100 m delfin u mlađe juniorskoj konkurenciji, dok je mlađe juniorska štafeta 4×100 m mješovito, Laura Radić, Nola Brnad, Vanessa Vukić i Nika Pancirov doplivala do trećeg mjesta i brončane medalje. U kadetskoj konkurenciji, najuspješnija je bila Tea Lužaić s osvojene dvije medalje, na 200 m kraul bronca, te na 100 m delfin srebro, dok su štafete 4×100 m mješovito i 4×100 m kraul, Tea Lužaić, Monika Malović, Paula Lončarević i Maja Sigur doplivale do srebrnih odličja.
Stefana Brnada osvojio je šest pojedinačnih medalja; dvije zlatne, tri srebrne i brončanom u disciplinama 400, 800 i 1500 m kraul, te 400 m mješovito u konkurenciji mlađih juniora i juniora. Tri pojedinačne medalje, dvije bronce i srebro osvojio je Matija Lukić u sve tri discipline prsne tehnike (50, 100 i 200 m) u juniorskoj konkurenciji, a Matija Luka Rafaj doplivao je do bronce na 1500 m kraul također u juniorskoj konkurenciji, dok je najmlađi od njih, Matija Jurišić iznenadio mlađe juniorsku konkurenciju i doplivao do srebrnog odličja na 200 m prsno.
Mlađe juniorska štafeta 4×100 m mješovito, Karlo Gavranović, Fran Senčar, Matija Jurišić i Aldin Botonjić, doplivala je do brončane medalje, isto kao i na 4×200 m kraul, ali u malo izmijenjenom sastavu, Stefan Brnad, Fran Senčar, Matija Jurišić i Aldin Botonjić. Stariji kolege, juniori, Matija Luka Rafaj, Karlo Grabić, Josip Budimski i Stefan Brnad osvojili su treće mjesto i brončanu medalju na 4×200 m kraul, a Karlo Grabić, Josip Budimski, Matija Lukić i Aldin Botonjić također brončanu medalju na 4×100 m mješovito.
Ostali plivači, Domagoj Malić, Roberto Milaković, Ricardo Rimay i Lovro Olah plasmanom na državno prvenstvo ispunili su svoj glavni cilj sezone, te su na natjecanju otplivali svoje najbolje rezultate.