Pod pokroviteljstvom Vlade Republike Hrvatske, u Spomen-parku Brezovica kod Siska danas je svečano obilježen Dan antifašističke borbe.
Svečanosti je nazočio i gradonačelnik Domagoj Orlić.
Dan antifašističke borbe obilježava se 22. lipnja u spomen na osnivanje prvog partizanskog odreda u šumi Brezovica 1941. godine, čime je započeo organizirani antifašistički otpor u Hrvatskoj tijekom Drugoga svjetskog rata.
Tom su prigodom istaknute vrijednosti slobode, demokracije, tolerancije i poštovanja ljudskih prava te su poslane poruke osude svih oblika totalitarnih režima, uključujući fašizam, nacizam i komunizam.

















