Blagdan sv. Akacija i deset tisuća mučenika, ujedno i 433. obljetnica slavne Sisačke bitke protiv Osmanlija te spomen na sve branitelje Siska i Europe, svečano su obilježeni u ponedjeljak, 22. lipnja, u Gredi, u župi Sela. Svetu misu ispred kapelice posvećene svetim zaštitnicima mjesta predvodio je biskupski vikar mons. Marko Cvitkušić, okupivši brojne vjernike i mještane u zajedničkoj molitvi i sjećanju na one koji su kroz povijest branili Sisak i Europu. U ime Grada Siska obilježavanju je nazočio gradski vijećnik Tomislav Milnović, koji je svojim dolaskom iskazao poštovanje prema povijesnoj baštini, žrtvi branitelja i važnosti očuvanja sjećanja na događaje koji su obilježili hrvatsku i europsku povijest.